VŠETKY KATEGÓRIE
Košík

Akú sieť si vybrať na uskladnenie lôpt

Problematika prenášania a uskladňovania lôpt je obzvlášť dôležitá pre zamestnancov športových a vzdelávacích inštitúcií, organizátorov športových súťaží a zábavných podujatí. Tvar lopty a jej rozmery umožňujú jednej osobe naraz zaniesť len dva, či tri kusy, pri troche šťastia, štyri. Z praktických dôvodov sa začali využívať siete v podobe vreca. Ide o sieťové vrece so štvorcovými, kosoštvorcovými alebo obdĺžnikovými okami. Slúži na uskladnenie a prenos volejbalových, basketbalových, futbalových a iných lôpt rôznych veľkostí.

Ako si vybrať sieť?

  • Spoľahlivosť materiálov. Sieť sa využíva denno-denne, často býva zavesená na skladovacom háku, preto sa na jej výrobu používa vysoko pevný nylon alebo polypropylén. Materiál je odolný voči oderu, UV žiareniu a je veľmi pevný.
  • Veľkosť. Siete sa vyrábajú na 3 a viac lôpt, majú oká v tvare štvorca, kosoštvorca,šesťuholníka. Veľkosť oka sa vyberá podľa náčinia, ktoré chcete uskladniť. Čím je lopta menšia, tým menšie by mali byť aj oká. Pri výbere siete berte do úvahy, koľko lôpt akých rozmerov máte k dispozícii.
  •  Prítomnosť rúčok. Ich úlohou je spevnenie vrchného okraja siete a značne uľahčujú prepravu športového náčinia, najmä pri veľkom počte lôpt.
  • Výplet. Na zvýšenie spoľahlivosti sa používa špeciálny výplet, ktorý bráni deformácii siete aj v prípade, že sa nejaké oko roztrhne.

Prečo je vhodnejšia sieť oproti vrecu?

Vrecia, kufre a batohy sú obmedzené veľkosťou a chýba im pružnosť. Ich výroba je navyše drahšia, čo ovplyvňuje cenu pre koncového zákazníka. Rozdiel môže byť až štvor-, či päťnásobok ceny. Jedinou výhodou uzavretých vriec, kufrov a batohov je ochrana lopty pred svetlom, vlhkosťou a inými vplyvmi počasia.

Spoločnosť Luxsol pri výrobe používa vysoko kvalitné materiály, ktoré v kombinácii so súčasnými technológiami výpletu zaručujú spoľahlivosť a trvácnosť sietí na skladovanie a presun lôpt. Výplet môže byť aj farebný.

V prípade záujmu o siete na uskladnenie a prenos lôpt nás kontaktujte na telefónnom čísle +421 944 627 014