VŠETKY KATEGÓRIE
Košík

Ako si vybrať sieť na plážový volejbal

Volejbal je jednou z najpopulárnejších hier na svete. Dá sa hrať v interiéri, aj exteriéri vrátane pláží. Na usporiadanie zápasu potrebujete ihrisko, sieť a dve družstvá hráčov. Medzinárodné športové organizácie venujú veľkú pozornosť nielen vybaveniu, férovej hre, ale aj samotnému stavu ihriska, kde dominuje volejbalová sieť.

Ako sa postupom času menila volejbalová sieť?

Prvé volejbalové siete sa objavili v roku 1887 a o 13 rokov neskôr vznikli aj prvé normy, ktoré museli spĺňať. Inštalačná výška bola spočiatku nastavená na cca 213 cm, ale už po 12 rokoch ju zvýšili o15 cm.

O 5 rokov neskôr sa norma znova zmenila a siete rozdelila na:

  • Mužské – 243 cm;
  • Ženské – 224 cm;
  • Detské – 200 – 230 cm.

Dĺžka sieťky závisí od šírky ihriska – 950 cm a jej výška je 100 cm. V súčasnosti existuje jednotná norma pre rozmer ôk siete – 10 x10 cm. Dnes je to jediná norma pre volejbalové siete umiestnené v interiéri alebo exteriéri.

Aké materiály sa používaj pri výrobe sietí?

Nylon a polyester sú veľmi spoľahlivé materiály. Siete z nich sú ľahké, trvácne a odolné, navyše nepodliehajú vplyvom počasia.

V závislosti od noriem má niť siete hrúbku 1,5 – 4 mm. V tomto prípade však platí, čím silnejšia, tým lepšia.

Horná hrana je olemovanápopruhom so šírkou 5 cm. V tvarovanom kanáliku je napnutá šnúra na pripevnenie k podporným stĺpikom.

Anténky sú namontované po bokoch a vyčnievajú do výšky 80 cm od horného okraja.Slúžia ako obmedzovače a dotknúť sa ich je porušením pravidiel.

Osobitná pozornosť sa venuje bezpečnostným normám, najmä pre profesionálne a tréningové siete. Počas hry by nemalo dôjsť k nekontrolovateľným odrazom a preniknutie prstov do ôk siete by nemalo spôsobiť zranenie. Týmto bodom sa venuje veľká pozornosť vo fáze výroby, ale aj vo fáze certifikácie.

Spoločnosť Luxsol vyrába kvalitné športové siete v súlade s normami medzinárodných športových združení.Naše výrobky sú odolné a určené aj na profesionálne hranie.Objednávku môžete uskutočniť telefonicky na čísle +421 944 627 014